Laptop dla dzieci

Laptop dla dzieci to urządzenie, które będzie służyło im głównie do zabawy i rozrywki. Pierwszy komputer dla dziecka wykorzystywany jest do oglądania czy słuchania bajek. Do prostych gier internetowych. I to w zasadzie wszystko. Tak ograniczone wykorzystanie sprawia, że nie ma najmniejszego sensu, żeby kupować dzieciom najnowsze laptopy. W przypadku maluchów sprawdzą się nawet te laptopy do 1000 zł.

Parametry laptopa dla dzieci

Laptop dla dzieci nie musi mieć super wydajnego procesora, niezwykle pojemnego RAM-u i dedykowanej karty sieciowej. Kiedy wybiera się laptop dla dziecka, wystarczy, by jego parametry techniczne były następujące:

  • Procesor w laptopie dla dzieci nie musi być lepszy niż i3. Laptopy Intel Core i3 w wielu przypadkach są dla dzieciaków aż za dobre.
  • Pamięć RAM do 2 GB. Kiedy dzieci korzystają z laptopa, nie uruchamiają w nim kilku procesów naraz, dlatego pojemny RAM nie jest im konieczny. RAM o pojemności 2 GB będzie na potrzeby dzieci w zupełności wystarczający.
  • Matowa matryca, która zapewni dzieciom większy komfort, bo mniej obciąży oczy. Nawet tanie laptopy mają matryce załamujące promienie słoneczne.
  • Pojemna bateria, taka, która zapewni kilka godzin pracy na jednym ładowaniu. Pojemność baterii nie musi być zbyt duża, gdyż dzięki temu łatwiej będzie określić dziecku limity czasu korzystania z urządzenia. Rozładowana bateria może być dla niego znakiem, że czas korzystania z urządzenia właśnie się skończył.
  • Rozmiar ekranu. W przypadku dzieci sprawdzają się laptopy o większych ekranach. W takich laptopach znajdują się większe klawiatury, które dzieciom starszym mogą ułatwić naukę pisania.

Ile trzeba zapłacić za laptopa dla dzieci?

Jak już wcześniej wspominano, za laptop dla dzieci nie trzeba dużo płacić. Laptopy do 1000 zł sprawdzą się na pewno. W przypadku dzieci najmłodszych kupowanie lepszych urządzeń jest po prostu wyrzucaniem pieniędzy. Maluchy bywają nieostrożne i nie znają zasad dbania o laptopy. Dlatego w krótkim czasie mogą zniszczyć notebook. I nie będzie miało znaczenia, czy był to laptop drogi, czy tani.

Nieco inaczej może wyglądać sytuacja, kiedy kupuje się laptop dla starszych dzieci. W ich przypadku można sobie pozwolić na urządzenie droższe. Jednak nawet wtedy nie powinny być to urządzenia z górnej półki cenowej. W przypadku dzieci laptopy Intel Core i5 to już absolutny szczyt. Laptop dla dzieci z powodzeniem można kupić w sklepach tradycyjnych i internetowych. Doskonałą okazją ku temu są promocje na laptopy, bo podczas takich akcji te najtańsze laptopy dodatkowo są przeceniane.

Dodaj komentarz